Конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв

Кафедра "Радіотехніка"

     
 

 

 

 

 

День радіо

7 травня в Україні, Росії, Білорусії святкується День радіо – професійне свято працівників всіх галузей зв'язку. Цього дня 1895 році російський фізик Олександр Степанович Попов здійснив перший сеанс радіозв'язку і продемонстрував світу перший радіоприймач.

Радіозв'язок пройшов величезний шлях  у своєму розвитку, і сьогодні технології зв'язку є невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Але не менше цікавим є те, що зараз технології радіомовлення знаходяться на новому витку розвитку, можливо, навіть значнішому. На сьогодні впроваджуються нові стандарти мовлення: Direct-sampling  («пряме оцифрування»), інтернет-радіо, DRM (Digital Radio Mondiale).

Радіотехніка – найдинамічніша галузь економіки в світі і для більшості країн є стратегічною галуззю. Середньорічні темпи зростання складають більше 7 відсотків у рік. Галузі промисловості, пов'язані з електронікою, які використовують електронні вироби, виробляють продукції на 15 трильйонів доларів. Що дають вкладення в електроніку? 1 долар дає 100 доларів в кінцевому продукті. Рівень рентабельності електронної промисловості – 40 відсотків. Середньосвітовий термін окупності вкладень в електроніку – 2-3 роки. Одне робоче місце в електроніці дає чотири в інших галузях. Один кілограм виробів мікроелектроніки за вартістю еквівалентний вартості 110 тонн нафти. Це кілограм виробів, що мають електронні компоненти, а якщо ви візьмете електронні компоненти, такі, наприклад, як лазерну структуру, то там один грам еквівалентний за вартістю 10 тонн нафти.

У 2010 році на кожного жителя Землі випускається по 1 млрд транзисторів.

У світі кожен 5 починав займатися радіоаматорством. Троє з п’яти кинули своє захоплення.

Радіоаматори це особлива каста людей. Це хобі на все життя. Радист – це звучить гордо. Хочу побажати вам пронести обрану професію через все своє життя!!!!!!!!!!!!!!